YouTube Music arayüzü değişiyor!

Google, bazı kullanıcılar için müzik akış hizmeti YouTube Music yükseltmesi sağlıyor. Bu yükseltmeyle birlikte kullanıcı arayüzü değişecek.

YouTube, müzik dünyasını odak aldığı müzik akış hizmeti YouTube Music ile milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Platform, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sağlamak için yeni özellikler eklemeyi sürdürüyor. Son olarak Google, belirli kullanıcılara YouTube Music yükseltmesi dağıtmaya başladı. İşte detaylar!

Şarkının kapak resmine göre tema seçenekleri geliyor

YouTube Music uygulaması geçtiğimiz ay, liste görünümlerinde, kullanıcıların kitaplıklarındaki dosyalar üzerinde toplu işlem yapmasına olanak tanıyan çoklu seçim özelliği sağladı. Şimdi Google’ın hedefinde yükseltme için Android 13 yer alıyor. Bununla birlikte kontrol edilmiş medya kontrolleri, YouTube Music için kullanıcı arayüzü ve birkaç küçük ayarlama ile geliyor.

Yeniden tasarlanmış olan YouTube Music, medya kontrolleri kullanıcı arayüzü, arka planda kapak resmi ve kapak resminin renklerine bağlı olarak temalı seçenekler içeriyor. Görüntülere bakıldığı zaman sol üst köşede yer alan YouTube Music sembolü ve altında şarkının adıyla albümü yer alıyor. Aynı zamanda çıkış seçicinin üzerinde de büyük bir oynat/duraklat düğmesi var.

Alt kısımda ise hareketli bir ilerleme ölçer ve ileri/geri düğmesi yer alıyor. Sağ alt kısımda da karıştırma ve tekrar düğmelerini görmek mümkün. Önceki sürümlerin yanı sıra yeni arayüzde beğen/beğenme düğmesi yok.

Aşağıda yer alan görsellerde Android 12 ve 13 DP2 medya kontrollerinin ekran görüntüsü yer almıyor.YouTube Music 5.16 şimdilik az sayıda kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bu nedenle Play Store üzerinden pek çok kullanıcıya ulaşmadı. Ancak, önümüzdeki birkaç gün içinde bu durumun değişeceği iddia ediliyor.

Şirketin, Android 13’ün gelecek sürümü için geri kalan uygulamalarını güncellemesi de uzun sürmeyeceği düşünülüyor. Bununla birlikte Google, Pixel serisi için son beta sürümünü zaten yayınladı. İlk derleme ise yakın zamanda gelecek.

Peki, YouTube Music yükseltmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kullanışlı olmuş mu? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum bırakın

Your email address will not be published.