Web Tasarım

“Web tasarımı nedir?” veya “web tasarım nedir?” sorusuna tek bir kısa cevap verecek olursak; Web sitesi; görseller ve metinlerden oluşan web sayfası içeriklerinin web sitesi ziyaretçilerine bir düzen içerisinde sunar. Sitesi tasarımı, web tasarım projesi veya web sitesi yapımı gibi tanımlar. Web tasarımı ile eş anlamda kullanır. Web tasarımı yapabilmek için öncelikle bir projeye ihtiyaç vardır. Firma, şahıs, marka veya ürün projenin esas konusunu oluşturur. Örneğin; doktor veya diş hekimi web sitesi, firma web sitesi, otel web sitesi, sağlık merkezi veya hastane web sitesi bir web tasarım projesidir. Buradan da anlaşıldığı gibi web tasarım kişi, kurum veya kuruluşları tanıtmak amacıyla yapılan, web sitesi sayfalarını kodlama, düzenleme ve internet ortamında yayınlama çalışmalarının tümüdür. Bu çalışmaları yapan uzman kişilere web tasarımcı, web tasarımcısı veya web master denir.

web tasarım

Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlik çalışması, web site projesi hayata geçmeden önce tamamlanması gereken çalışmalardır. Örneğin; firma logosu kurumsal kimlik çalışmasının bir parçasıdır. Web sitesinde kullanılan renkler firmanın kurumsal renkleri ile doğru orantılı olmalıdır. Logo, renk, slogan, vb. kurumsal kimlik öğeleri web tasarımında kullanılan en önemli unsurlardır. Grafik tasarım çalışmalarında, kurumsal kimlik çalışmaları esas alınır. Adobe Photoshop gibi piksel tabanlı resim ve fotoğraf düzenleme programları kullanılarak web sayfalarının görsel tasarımı yapar. Web sayfalarında kullanılacak resim, fotoğraf, grafik gibi görseller özenle hazırlar uygun ve doğru yerlerde konumlandırılır.

Güzer Medya Sizin İçin Ne Yapar ?

Güzer Medya olarak sizlere web site alanında en kısa zamanda en iyi sonuçlu hizmeti vermekteyiz. Sizleri yansıtacak şık tasarımlara sahip web siteleri ile sizler de rakiplerinizin karşısında farklı bir yer edinebilirsiniz. Web sitenizin mobil uyumlu ve hızlı olması gerektiğini de biliyoruz. Bunun bilincinde olarak sitenizin mobil uyumlu ve hız optimizasyonlu olmasını sağlıyoruz. Güçlü referanslarımız ve bu alanda yaptığımız çalışmalar da bunun en büyük güvencesidir. Bizler sizler için en uygun ve en şık tasarımları yaparken sizler sadece müşterilerinize odaklanın. Sizler de Güzer Medya Ayrıcalığıyla değişen dünya da yerinizi alın.